Głowica termostatyczna Danfoss RA quickSWITCH 5-26&degC mocowanie RA-N 22,9mm wzmocniona

133,56 

SKU: ISM-01-01277 Kategoria: Tagi: ,

Opis

  Do grzejników Purmo polecamy najlepsze zawory i głowice tylko markowym producentów, które gwarantują prawidłową pracę instalacji grzewczej, a jednocześnie pozwalają kontrolować temperaturę pomieszczeń.

  Głowica termostatyczna Danfoss RA quickSWITCH 5-26&degC mocowanie RA-N 22,9mm wzmocniona

  Głowica termostatyczna gazowa RA 2920 do grzejników z wkładkami zaworowymi RA-N firmy Danfoss.

  Przeznaczona do montażu w miejscach publicznych. Pozwala na ograniczenie zakresu regulacji temperatury lub zablokowanie nastawy na stałe. Możliwe jest także zabezpieczenie jej przed kradzieżą za pomocą zaślepek do śruby imbusowej (013g1232).

  Wygląd i wymiary zaworów, do których pasuje prezentowana głowica:

  Jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań jest wyposażenie instalacji w zawory termostatyczne z głowicami gazowymi, dzięki którym możliwe jest zredukowanie zużycia ciepła o około 15 – 20%. W głowicach typu RA czynnikiem reagującym na zmiany temperatury jest gaz, który nagrzewa się i schładza szybciej od cieczy termostatycznej stosowanej w tradycyjnych termostatach. Z pozoru niewielka różnica konstrukcyjna daje możliwość szybszego reagowania na pojawiające się darmowe źródła ciepła, tj. promieniowanie słoneczne, oświetlenie i urządzenia elektryczne. Szybsza reakcja zapewnia maksymalne wykorzystanie dodatkowej energii i doskonałe dopasowanie temperatury w pomieszczeniach do oczekiwań użytkowników.
  Głowicę warto zamontować w kuchni, łazience czy w salonie z kominkiem.
  Są to miejsca gdzie dostarczane jest dodatkowe źródło ciepła.
  Chodzi tu dla przykładu o ciepło wytwarzane podczas gotowania albo suszenia włosów suszarką czy też brania kąpieli, a w przypadku salonów ciepło z kominka.
  Szybkość reakcji głowicy pozwoli nam na stale utrzymywać komfort ustawionej temperatury.
  Głowica wyposażona jest w osłonę wzmacniającą.

  Czas pełnego otwarcia/zamknięcia zaworu: 8 minut – przy zmianie temperatury o 2 stopnie.

  Gwarancja 2 lata.

  Kod katalogowy: ISM-01-01277