Głowica termostatyczna Danfoss RA quickSWITCH 5-26&degC mocowanie RA-N 22,9mm

100,66 

SKU: ISM-01-16894 Kategoria: Tagi: ,

Opis

  Do grzejników Purmo polecamy najlepsze zawory i głowice tylko markowym producentów, które gwarantują prawidłową pracę instalacji grzewczej, a jednocześnie pozwalają kontrolować temperaturę pomieszczeń.

  Głowica termostatyczna Danfoss RA quickSWITCH 5-26&degC mocowanie RA-N 22,9mm

  Głowica termostatyczna RA 2944 do grzejników dolnozasilanych z podłączeniem RA m.in. firm: BRUGMAN, BUDERUS, DE’LONGHI, VNH (Cosmo Nova) oraz do grzejników bocznozasilanych z zaworami termostatycznymi RA-N.

  Wygląd i wymiary zaworów do których pasuje prezentowana głowica:

   

  Jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań jest wyposażenie instalacji w głowice RA 2944, dzięki której możliwe jest zredukowanie zużycia ciepła o około 15 – 20%. W RA 2944 czynnikiem reagującym na zmiany temperatury jest gaz, który nagrzewa się i schładza szybciej od cieczy termostatycznej stosowanej w tradycyjnych termostatach. Z pozoru niewielka różnica konstrukcyjna daje możliwość szybszego reagowania na pojawiające się darmowe źródła ciepła, tj. promieniowanie słoneczne, oświetlenie i urządzenia elektryczne. 
  Szybsza reakcja zapewnia maksymalne wykorzystanie dodatkowej energii i doskonałe dopasowanie temperatury w pomieszczeniach do oczekiwań użytkowników.
  Głowicę warto zamontować w kuchni, łazience czy w salonie z kominkiem.
  Są to miejsca gdzie dostarczane jest dodatkowe źródło ciepła. 
  Chodzi tu dla przykładu o ciepło wytwarzane podczas gotowania albo suszenia włosów suszarką czy też brania kąpieli, a w przypadku salonów ciepło z kominka.
  Szybkość reakcji głowicy pozwoli nam na stale utrzymywać komfort ustawionej temperatury.

  Zakres nastawy temperatury 5-26 stopni C

  Czas pełnego otwarcia/zamknięcia zaworu: 8 minut – przy zmianie temperatury o 2 stopnie.

  Gwarancja: 2 lata  Kod katalogowy: ISM-01-16894