Piec dwufunkcyjny Junkers Cerapur Midi

Dotychczas inwestycja w piec kondensacyjny do instalacji grzejnikowej w małym domu lub mieszkaniu (szczególnie przy powierzchni poniżej 100m2) była mało opłacalna. Piec kondensacyjny mimo że oferuje odczuwalnie niższe rachunki za gaz nie miał szan się spłacić nawet biorąc pod uwagę jego wyższą trwałość. Sytuacja ra rynku się zmieniła w ostatnich tygodniach. Na rynku pojawił się piec Junkuers Cerapur Midi 24. Ten dwufunkcyjny piec kondensacyjny przy cenie porównywalnej z tradycyjnymi piecami gazowymi z komorą zamkniętą jest atrakcyjną ofertą dla każdej osoby która chce mieć niższe rachunki za gaz.

Jednak nie ma się co oszukiwać. Cerapur junkers-cerasmart-midiMidi nie dorównuje efektywnością piecom gazowym kondensacyjnym kosztującym 5-6 tys. złotych. Firma Junkers walcząc o niską cenę odchudziła konstrukcję tego urządzenia pozbawiając do sterownika pogodowego a co za tym idzie automatycznej zmiany temperatury układu zasilania. Przez to średnioroczna sprawność sięga 103% a nie tak jak w przypadku najlepszych urządzeń 109.

Na dzień dzisiejszy także nie wiele wiadomo na temat materiałów z których został wykonany wymiennik ciepła a ma on największy wpływ na trwałość urządzenia. Czy jest wykonany ze stali nierdzewnej ? Na ta chwilę nie wiadomo ale przy tak niskiej cenie i tak spokojnie może walczyć o klienta.

grzejniki-purmo.pl - . oceniony przez 351 odwiedzających na: 4.7 / 5