Nagrzewnica powietrza do warsztatu

W tym roku zima jest dla nas łaskawa, ale nadchodzący styczeń to czas gdy temperatury na zewnątrz spadną wyraźnie poniżej zera, co będzie szczególnie odczuwalne w przypadku pomieszczeń o dużej kubaturze, takich jak magazyny, warsztaty, hale produkcyjne. Takie spadki temperatury są jeszcze bardziej odczuwalne gdy budynek ma słabą izolację.

Aby skutecznie ogrzać takie pomieszczenia najlepiej zastosować nagrzewnice powietrza dobraną na podstawie następujących danych:

  • nagrzewnica-powietrza-leo fbZ jaką prędkością obrotową może pracować wentylator ?
  • Jaka temperatura ma być utrzymywana ?
  • Jaką temperaturę wody dostarczy Twoja instalacja CO ?
  • Jaką maksymalna moc jest potrzebna w pomieszczeniu. W zależności od ocieplenia budynku i temperatury docelowej będą to wartości od 20 do 50W na m3.

Pierwszy z powyższych punktów jest bardzo istotny ponieważ obroty na poziomie 30-45 %  użyteczne są w warunkach biura, małego sklepu, obroty  w okolicach45-70 % użyteczne są w warsztacie, magazynie, na hali produkcyjnej, a 70-100% akceptowalne do szybkiego nagrzewania pomieszczeń gdy nie ma w nich ludzi.

Powyższe dane należy wykorzystać i odnaleźć ich kombinację dla konkretnej nagrzewnicy w jej dokumentacji (wykaz mocy grzewczych). Zobacz to przykładzie doboru nagrzewnic do warsztatu.