Jaki termostat do ogrzewania podłogowego

W ofercie sklepów występuje wiele wersji termostatów do ogrzewania podłogowego. Różnią się one nie tylko ceną ale co najważniejsze, precyzją działania jak i możliwościami.

Kupując termostat do ogrzewania połogowego zwróć uwagę na następujące detale:

  • funkcja adaptacyjna ? ogrzewanie podłogowe długo się nagrzewa i długo stygnie. Jeżeli o godzinie 8 rano temperatura ma być podniesiona do 22 stopni to w regulatorze bez funkcji adaptacyjnej należy nastawić czas włączenia wyższej temperatury wyższej odpowiednio wcześniej (1-3 godziny wcześniej w zależności od rodzaju podłogówki). Funkcja adaptacyjna robi to za użytkownika. Funkcja ta adaptacyjna przez kilka dni uczy się jak podłogówka szybko się nagrzewa i stygnie i samodzielnie dobiera czas wcześniejszego włączenia ogrzewania -użytkownik programuje po prostu godziny które go interesują i docelowe temperatury.
  • czujnik temperatury podłogi ? w większości urządzeń są czujniki przewodowe które należy umieścić w rurce peszlowej zamurowanej w podłodze. Najbardziej zaawansowane regulatory posiadają czujnik podczerwieni (w dolnej krawędzi obudowy regulatora) który widzi podłogę i mierzy jej temperaturę ? montaż takiego regulatora jest dużo łatwiejszy.
  • regulator manualny czy z wyświetlaczem ? wyświetlacz daje możliwość bardziej precyzyjnej nastawy a także umożliwia odczyt bieżącej temperatur (często ma także podświetlenie)
  • programator tygodniowy ? pozwala zaprogramować automatyczne zmiany temperatury w zależności od pory i dnia tygodnia. Możesz ustawić niższą temperaturę na czas gdy pomieszczenie jest nie używane ? dzięki temu obniżysz rachunki za ogrzewanie.
  • maksymalne obciążenie styków przekaźnika wyrażone w amperach (np 10A) lub mocy urządzenia np. 2300W. Powinno być przynajmniej równe lub większe mocy elementów grzewczych (grzejnika, maty podłogowej, kabla grzewczego, pompy) podłączonych do termostatu

Nasz oferta termostatów elektronicznych

grzejniki-purmo.pl - . oceniony przez 351 odwiedzających na: 4.7 / 5