Więcej za mniej, czyli ogrzewanie akumulacyjne.

W sytuacji, gdy sytuacja na rynku nie wydaje się być pozytywnie nastrajająca, wbrew zapewnień i obietnic establiszmentu codziennie notujemy podwyżki robiąc nawet codzienne zakupy, zwracamy uwagę, by to, w co inwestujemy było wyborem optymalnym, produktem, który charakteryzuje dobra proporcja jakości do ceny.

Takim wyborem z pewnością jest ogrzewanie akumulacyjne.

Jego idea polega na wykorzystaniu do celów grzewczych powstającego głównie w nocy nadmiaru produkowanej energii elektrycznej. Jako okresowo zbyteczna, sprzedawana jest przez producenta dla potrzeb ogrzewania w znacznie niższej cenie.

Grzejniki akumulacyjne to odmiana grzejników elektrycznych, które potrafią kumulować, czyli gromadzić energię cieplną w czasie, gdy energia dostarczana do budynku jest najtańsza (w przypadku, gdy mamy dostęp do energii tzw. taryfowej). Gromadzenie energii odbywa się przeważnie w nocy. Duży blok kamienny znajdujący się w grzejniku jest ogrzewany za pomocą grzałki elektrycznej, a w ciągu dnia, gdy energia jest potrzebna uruchamiany jest wentylator, który ?wydmuchuje? ciepło zgromadzone w bloku kamiennym w kierunku pomieszczenia. Grzejniki akumulacyjne są optymalnym rozwiązaniem dla tych, którzy ogrzewanie elektryczne traktują jako docelowy system grzewczy zamontowany w budynku na wiele lat.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ogrzewaczy akumulacyjnych. Przodującą wśród nich jest ceniona na całym świecie marka Olsberg, która od ponad 400 lat jest synonimem nowoczesności i jakości.

Wśród grzejników elektrycznych akumulacyjnych możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje:

statyczne, w których konstrukcja złożona jest z systemu kanałów powietrznych zapewniających równomierne oddawanie ciepła. Przepływ powietrza sterowany jest przesłoną, której położenie regulowane jest automatycznie w zależności od stopnia rozładowania bloku akumulacyjnego

 

z dynamicznym rozładowaniem (dynamiczne) ? z wentylatorem.

 

 

Wystarczy wybrać, by cieszyć się ciepłem. 

grzejniki-purmo.pl - . oceniony przez 351 odwiedzających na: 4.7 / 5