Warning: inet_pton(): Unrecognized address 2a00:f41:3801:ee94:2af2:3a25:9227:71fe in /home/isms2/domains/grzejniki-purmo.pl/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/libraries/geolite2/Reader.php on line 126
Jaki grzejnik elektryczny

Jaki grzejnik elektryczny

Pojawienie się na runku nowych grzejników elektrycznych z serii TX IP20 oraz T17 IP24 jest znakomitą okazją aby przybliżyć sprawę doboru grzejnika elektrycznego.

Pierwsza sprawa to jego moc. Przeciętnie będzie to 80-100Wna m2 czyli dla pomieszczenia o powierzchni 15m2 przeważnie dobrym wyborem będzie grzejnik o mocy 1500W. najlepiej jednak skorzystać z pomocy kalkulatora który bierze pod uwagę kubaturę i ocieplenie.

Druga sprawa to obudowa a w zasadzie jej klasa szczelności oznaczona znakiem IP. IP24 to np. klasa szczelności która zabezpiecza przed wnikaniem do obudowy elementów o wymiarach większych od 12mm a dodatkowo obudowa jest odporna na zachlapanie wodą z dowolnego kierunku. Przykładem takiego grzejnika jest T17 IP24.

Kolejna kwestia to termostat. Może być elektromechaniczny (bimetal) ale lepszy będzie elektroniczny – lepsza kontrola temperatur.

Grzałka niskotemperaturowa lub wysokotemperaturowa. Jeżeli nie lubisz zapachu przypalonego kurzu, wybierz wersję niskotemperaturową.

Zegar programujący – jeżeli grzejnik posiada taką funkcję można ustawić automatyczne obniżenie temperatury na czas gdy pomieszczenie nie jest używane – niższe koszty ogrzewania.

Rodzaj mocowania – zwróć uwagę jak grzejnik będzie zamontowany lub czy możesz go użyć jako wolnostojącego.

Dla tych co wolą oglądać krótki poradnik filmowy na temat doboru grzejnika elektrycznego:

grzejniki-purmo.pl - . oceniony przez 351 odwiedzających na: 4.7 / 5