Grzejniki elektryczne

W miejscach, gdzie z różnych przyczyn nie ma możliwości podłączenia grzejnika do instalacji centralnego ogrzewania (biura, domki działkowe, mieszkania, domy w których nie ma kotłowni) stosuje się grzejniki elektryczne. Dobiera się je pod kątem mocy w ten sam sposób co zwykłe kaloryfery do ogrzewania wodnego. Należy przed zakupem uwzględnić możliwość podłączenia grzejnika do instalacji elektrycznej (230V). Część kaloryferów elektrycznych posiada kabel zakończony wtyczką, gotową do podłączenia do zwykłego gniazda elektrycznego, natomiast

część posiada przewód zakończony przewodem przeznaczonym do podłączenia bezpośrednio do instalacji.

Do większości kaloryferów elektrycznych można podłączyć specjalny sterownik, który będzie programował cykl pracy grzejnika.

Grzejniki elektryczne mocuje się do ściany lub stawia na otwartej powierzchni tak, aby była swobodna cyrkulacja powietrza (w zależności od zaleceń producenta).

Wbudowany czujnik temperatury zapewnia wyłączenie urządzenia po osiągnięciu maksymalnej temperatury.

Niektórzy producenci oferują elektryczne kaloryfery w różnych kolorach, jednak kolorystyka nie jest tak bogata jak w przypadku kaloryferów stalowych.

Grzejniki elektryczne charakteryzują się niskimi kosztami inwestycyjnymi ogrzewania ? nie trzeba kupować drogiego pieca czy budować komina. Poza tym łatwo dostosować instalację do zmieniających się potrzeb np. w przypadku rozbudowy domu.

Zalecane są w szczególności w domach alergików ponieważ nie wysuszają powietrza i ograniczają cyrkulację kurzu.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem grzejnika elektrycznego w Warszawie

 

grzejniki-purmo.pl - . oceniony przez 351 odwiedzających na: 4.7 / 5